Azure Defender For Cloud

Defender for Cloud & Defender Server Web Content Filtering

Avatar
Written by Emre Martin

Web content filtering (Web içeriği filtreleme), Defender for Endpoint ve Microsoft Defender for Business bir parçası olup, Defender for Server (Defender for Cloud) ile kullanılabilmektedir. Web content filtering, Defender for Endpoint Web Protection‘nın bir parçası olarak kuruluşunuzunda içerik kategorilerine göre web sitelerine erişimi izlemesini ve düzenlemesini sağlar.

A screenshot of a computer error Description automatically generated

Web Content Filtering özelliği Defender Portal üzerinden (https://security.microsoft.com) Settings > Endpoints > General > Advanced Features altından aktif ediltikten sonra kullanılabilir.

Web Content Filtering Politikaları ise Settings > Endpoints > Rules > Web Content altından yapılandırılır.

A screenshot of a computer screen Description automatically generated

Ön tanımlı kategorilerin yetmediği notkada yine Defender Portal üzerinden (https://security.microsoft.com) Custom Indicators’ları kullanarak IP, URL yada Domain bazlı kurallar oluşturabilirsiniz.

A screenshot of a computer Description automatically generated

Note: Bu özelliği kullanabilmek için Defender for Endpoint: Real-time protection ve Cloud-delivered protection özelliklerinin aktif olması gerekmektedir. 

Web Content Filtering raporlarına Defender Portal üzerinden (https://security.microsoft.com) Reports -> Web Protection -> Web Content Filtering yolu üzerinden erişebilirsiniz.

A screenshot of a computer Description automatically generated

Engellenen Kategori: Gambling

A screenshot of a computer Description automatically generated

 

 

Yazar Hakkında

Avatar

Emre Martin

Cloud Solutions Architect