Azure Azure WVD

Azure Virtual Desktop – Eylül 2022 Yeni Ozellikler

Avatar
Written by Emre Martin

Single sign-on and passwordless authentication genel önizlemede

Windows Hello ve güvenlik cihazları (FIDO2 anahtarları gibi) kullanılarak Azure Active Directory (AD) tabanlı çoklu oturum açma deneyimini ve parolasız kimlik doğrulama desteğini etkinleştirme yeteneği artık genel önizleme olarak kullanıma sunuldu.

https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-virtual-desktop-blog/announcing-public-preview-of-sso-and-passwordless-authentication/ba-p/3638244

Azure Virtual Desktop için Connection graphics data logs genel önizlemede

Azure Log Analytics aracılığıyla Azure Sanal Masaüstü bağlantılarınız için grafik verileri toplama özelliği genel önizleme olarak kullanıma sunuldu.

https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-virtual-desktop/what-is-new-in-azure-virtual-desktop-for-october-2022/m-p/3671032

Multimedya yeniden yönlendirme geliştirmeleri şimdi genel önizlemede

Azure Virtual Desktop için multimedya yeniden yönlendirmenin (MMR) yükseltilmiş bir sürümü genel önizleme aşamasındadır. Bu sürümde daha fazla desteklenen web sitesi, uzak uygulama tarayıcı desteği ve daha iyi netlik ve tek tıklamayla izleme için medya kontrollerinde geliştirmeler dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler yapıldı.

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/virtual-desktop/multimedia-redirection?tabs=edge

Maliyetleri Azure Sanal Masaüstü konak havuzuna göre gruplandırma şimdi genel önizlemede

Microsoft Maliyet Yönetimi, genel önizlemede cm-resource-ana etiket anahtarını kullanarak Azure Virtual Dekstop maliyetlerini Azure etiketleriyle gruplandırmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliğe sahiptir. Maliyet gruplaması, ana bilgisayar havuzuna göre maliyetlerin anlaşılmasını ve yönetilmesini kolaylaştırır.

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/virtual-desktop/tag-virtual-desktop-resources

 

Yazar Hakkında

Avatar

Emre Martin

Cloud Solutions Architect